BY HAKKINDA

Yaptığı her işte öncü olmak, yenilikçilik, fark yaratmak ve yaratıcılık kurulduğu günden beri Boyner Grup’un en önemli değerleri arasındadır. 1990’lı yıllarda bunu gerçekleştirmek için çalışanların eğitimine yatırım yapmak çok ama çok önemliydi. Ancak, o günlerde ne eğitim altyapısı ne de mevcut kitaplar geleceğe ışık verecek nitelikte ve yeterlilikte değildi.

İlk tohumlar, üst düzey yöneticilerin yurtdışı seyahatlerinde yönetim, perakendecilik ve kişisel gelişim alanında dünyada en çok okunan kitapları satın alarak ülkemize getirmeleriyle atılmaya başlandı. Önceleri kitapların önemli bölümleri şirket içinde Türkçe’ye çevrilip üst yönetime dağıtılıyordu. Grup’un ve Türkiye’nin çok hızlı büyüdüğü bu yıllarda kitapların içinden sadece önemli bölümlerin paylaşılması yeterli gelmedi. Seçilen kitapların Türkçe’ye çevrilmesine ve çalışanlara referans kitabı olarak dağıtılmasına karar verildi. Basımına karar verilen ilk kitaplar o kadar beğenildi ki okuyanlar bu kitapların herkes tarafından okunması gerektiğini dillendirmeye başladı.

Boyner Yayınları kitapları başlangıçta sadece Grup markalarının müşterilerine, Beymen ve o günkü adıyla Çarşı Mağazaları’nda satışa sunuldu(1998). Bunların arasından “Dünyadaki En Büyük Satıcı”, “Gelecek Zamanda Düşünmek” ve “Tongu Fu” öylesine yoğun istek aldı ki kitabevleri çok daha geniş kitlelere ulaştırmak için bu kitaplardan satın almak istedi. O günlerde Türkiye iş hayatı ve kişisel gelişim kitapları ile henüz tanışıyordu.

O günlerden bugüne Boyner Yayınları , vizyon geliştirme misyonuyla sadece çeviri kişisel gelişim ve iş hayatı kitapları yayınlıyor ; ve ilk kitabından günümüze hep daha iyiyi ve mükemmeli arayanların, dünyayla bağını sıkı tutmak isteyenlerin, iş hayatı ve kişisel gelişim kitabı meraklılarının ve akademisyenlerin hayatına dokunmaya ve önemli müracaat adreslerinden biri olmaya devam ediyor.

Gülşen Heper Boyner Yayınları Koordinatörü

Gülşen Heper

Boyner Yayınları Koordinatörü


NOT: Merak edenler için; bazı çok sevilen kitaplarımızın yeni baskıları maalesef devam etmiyor, edemiyor. Web sitemiz vasıtasıyla bu kitapların da belirli sayfalarının PDF formatlarına ulaşabilirsiniz Tamamına ulaşmak isteyenleri ise önceden randevu alarak bir kahve ikramı eşilğinde ofisimizde okumaya davet ediyoruz.

KİTAPLAR
GECİKTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
Thomas Friedman
YENİ DÜNYADA DAHA AKILLI, DAHA HIZLI, DAHA BAŞARILI OLMANIN SIRLARI
Charles Duhigg
Dünya Düzeni
Henry Kissinger
Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi
Bill Bryson
Huzurlu Yaşama Sanatı
Toksöz B. Karasu
Görünmeyeni Düşünmek
Steven D. Levitt
Stephen J. Dubner
Anksiyete Çağım
Scott Stossel
Hız
Ajaz Ahmed
Stefan Olander
Doğru Karar
Chip Heath
Dan Heath
Zamanı Anlamak
Mitch Albom
Mükemmeli Seçmek
Jim Collins
Morten T. Hansen
Alışkanlıkların Gücü
Charles Duhigg
Olağanüstü Tavsiyeler
George Lois
Hikâyen Varsa Kazanırsın
Peter Guber
Parlak Fikirler Nasıl Doğar?
Steven Johnson
Mutluluk Dağıtmak
Tony Hsieh
Küçük Ama Önemli Şeyler
Tom Peters
Sıcak, Düz ve Kalabalık
Thomas Friedman
Hemen Her Şeyin Çok Kısa Bir Tarihi
Bill Bryson
Milyoner Aklın Sırları
T.Harv Eker
Aklını Kullan Aksini Düşün
Paul Arden
Yaşama Yetişemeyenlere Mucize Çözüm Hikayeleri
Ayşenur Yazıcı
İşe Yarayan Çılgın Fikirler
Robert I. Sutton
Görünmeyen Ekonomi
Steven D. Levitt
Stephen J. Dubner
Okul Hayatında Tongue Fu
Sam Horn
Çalışma(ma)'nın Keyfi
Ernie J. Zelinski
İyi'den Mükemmel Şirket'e
Jim Collins
Olağanüstü Değişimler
Jane Seymour
Dehanızı Keşfedin
Michael J. Gelb
Unplugged
Selçuk Erdem
Enformasyon Altyapısı
Peter Weill
Marianne Broadbent
Öğretmenim Mori'yle Salı Buluşmaları
Mitch Albom
Bağlantı Doğru mu?
Jane M. Healy
Ye ya da Yem Ol
Howard H. Stevenson
Jeffrey L. Cruikshank
Ruhun Arayışı
Charles Handy
Tongue Fu Sözlü Dövüş Sanatı
Sam Horn
Dünyadaki En Büyük Satıcı
OG Mandino
YAZARLAR

Alan Greenspan

1926 yılında New York City'de doğmuştur. Amerika Birleşik Devletleri'nin Merkez Bankası eski başkanı olan ABD'li ekonomisttir. Görevinin bitiminde İngiltere Merkez Bankası'nda fahri üyeliğini kabul etmiştir. Merkez Bankası başkanlığına ilk olarak Ağustos 1987'de o dönemin Amerika devlet başkanı Ronald Reagan tarafından atanmıştır. Beklentilerin ekonomik aktörlerin karar alma sürecinde oynadığı büyük rol göz önünde tutulduğu zaman, Greenspan’ın enflasyonla mücadele için gereken bütün önlemleri alacağına duyulan güven, hane halkı, iş dünyası, mali piyasalar gibi bütün ekonomik aktörlerin enflasyon beklentilerinin ılımlı düzeylerde kalmasına yardımcı oldu. piyasalarda petrol fiyatlarındaki artışın enflasyonu tetikleme ihtimalinin düşük görülmesi FED’in para politikasını belirlerken sert müdahaleler yapmasına gerek kalmamasına neden oldu. Tam tersi bir durumda olabilecekleri kısaca gözden geçirmek, greenspan’a duyulan güvenin etkisini anlamamıza yardımcı olabilir. Ekonomik gerçekleşmelerde enflasyona yol açacak bir değişme olmasa bile, beklentilerin değişmesinin bir sonucu olarak tüketiciler zaman içerisinde fiyatların yükseleceği beklentisiyle gelirlerinin tamamını harcama eğilimine girerse, ekonomik göstergelerin normal olmasına rağmen, fiyatlar genel düzeyi hızlı bir şekilde yükselir. Böyle bir örnek, beklenti yönetiminde başarı sağlamanın, ekonomi yönetimindeki başarının en önemli unsurlarından bir tanesi olduğunu gösteriyor. Uzun dönemde çekirdek enflasyonu etkileyemeyecek enflasyon dalgalanmalarına tolerans göstermesi, Greenspan’ın uyguladığı para politikalarının en dikkat çekici yanlarından bir tanesini teşkil ediyor. 1990’ların sonunda, geleneksel ekonomi politikalarını savunanların politika faizlerini yükseltilmesinin faydalı olacağını ileri sürmesine rağmen, Greenspan, faizleri düşük tutmaya devam etti. ABD ekonomisinde yaşanacak verimlilik artışının ve küreselleşmenin ekonomik etkilerinin enflasyonist baskıları aşağı çekeceğine inanıyordu. Meslektaşlarının önerdiğinden daha hızlı bir şekilde faizleri yükseltmenin gerektiği savunduğu zamanlar da oldu. Greenspan bazen de, faiz oranlarını aynı oranda tutmanın daha etkili bir politika olacağını savunuyordu. Farklı durumlarda farklı senaryolar uygulamasıyla, değişen koşullara uygun kararlar vermesi Greenspan’ın önemli bir eylem adamı olarak tanınmasına yardımcı oldu.


INSTAGRAM

#boyneryayınları

Yükleniyor...
İLETİŞİM
BOYNER YAYINLARI
Eski Büyükdere Caddesi
Park Plaza No.14, Kat: 2
34398 Istanbul/Maslak
T. +90 (212) 366 89 77-78
F. +90 (212) 345 09 29