Loading...

Üçüncü Kapı

Alex Banayan

Dünyanın En Başarılı İnsanlarının Kariyerlerine Nasıl Başladıklarını Keşfetmek İçin Çılgın Bir Serüven

Hayat, iş, başarı... tıpkı bir gece kulübü gibidir.

İçeri girmenin her zaman üç yolu vardır.

Birinci Kapı: İnsanların yüzde 99'unun içeri girme umuduyla sırada beklediği ana giriş.

İkinci Kapı: Milyarderlerin ve ünlülerin geçtiği VIP girişi.

 

Daha Fazlası
ORJİNAL ADI: Third Door
ÇEVİRMEN: Utku Özer
ISBN NO: 9789757004783
SAYFA SAYISI: 344 sayfa
EBAT: 13,5 x 21 cm

Hakkında

ULUSLARARASI BESTSELLER

Hayat, iş, başarı... tıpkı bir gece kulübü gibidir.

İçeri girmenin her zaman üç yolu vardır.

Birinci Kapı: İnsanların yüzde 99'unun içeri girme umuduyla sırada beklediği ana giriş.

İkinci Kapı: Milyarderlerin ve ünlülerin geçtiği VIP girişi.

Ama kimsenin size söylemediği şey, her zaman, her zaman... Üçüncü Kapı’nın olduğudur. Sıradan atlamanız, ara sokakta koşmanız, kapıya yüzlerce kez vurmanız, pencereyi kırıp açmanız, mutfaktan gizlice geçmeniz gereken giriş; her zaman bir yolu vardır.

İlk yazılımını satan Bill Gates ya da Hollywood tarihindeki en genç stüdyo yönetmeni olan  Steven Spielberg, hepsi... Üçüncü Kapı'yı kullandı.

“Gates ödemelerini nakitten daha değerli bir şeyle almak istiyordu: stratejik bir pozisyon. Bugün, ileride daha fazla anlaşma yapmanızı sağlayacak makul bir anlaşma, sizi hiçbir şeye hazırlamayan harika bir anlaşmadan daha iyidir. Buradan çıkarılacak sonuç açıktı: Kısa vadeli kârlar yerine uzun vadeli pozisyonları seçin.”

Bill Gates, Lady Gaga, Steven Spielberg ve dünyanın en başarılı insanlarından düzinelercesinin izini sürmek ve belirsizliğin içinde, kariyerlerine nasıl sıfırdan başlayıp, kendi alanlarında Everest’in zirvesine nasıl ulaştıklarını ortaya çıkarmak için yurt odasından yola çıkan 18 yaşındaki bir üniversite birinci sınıf öğrencisinin hayattan daha büyük yolculuğu.

Üçüncü Kapı, Alex Banayan'ın ikondan ikona dolaşıp başarılarının şifrelerini çözmesiyle okuyucuları Warren Buffett'ın hissedarlar toplantısını hacklemekten Larry King'i bir markette kovalamaya ve Lady Gaga ile bir gece kulübünde kutlama yapmaya kadar eşi benzeri görülmemiş bir maceraya çıkarıyor.

Bill Gates, Maya Angelou, Steve Wozniak, Jane Goodall, Larry King, Jessica Alba, Pitbull, Tim Ferriss, Quincy Jones ve çok daha fazlasıyla yaptığı bire bir görüşmelerin ardından Alex, hepsinin ortak noktasını keşfetti: Hepsi Üçüncü Kapı'yı kullandı.

“Bu, oyununuzun zirvesindeyken bile öğrenmek için kendinizi yeterince mütevazi tutabilmekle ilgili. Bir yönetici olarak rahatlamaya başladığınız anın, başarısız olmaya başladığınız an olduğunu bilmekle ilgili. Bu, Mufasa olmaya devam etmek istiyorsanız, aynı zamanda Simba olmaya devam etmeniz gerektiğini fark etmekle ilgili.”

Alex Banayan'ın 'Üçüncü Kapı' kitabında, dayanıklılık, kararlılık ve vazgeçmeyen bir hırsın unutulmaz bir yolculuğuna çıkın. Bu büyüleyici ve ilham verici anı kitabında Banayan, başarının sırlarını çözmek ve dünyanın en etkili liderlerine erişmek için yaptığı olağanüstü arayışı paylaşıyor. 

Büyüklüğe ulaşmanın alışılmadık yolu olan "Üçüncü Kapı "yı keşfetme arzusuyla motive olan Banayan, kendisini yurt odasındaki beyin fırtınası seanslarından iş mogulları ve ünlülerle dolu dolu partilere götüren çılgın bir maceraya atılıyor. Yol boyunca göz korkutucu engellerle, amansız aksiliklerle ve kendinden şüphe duyduğu anlarla karşılaşıyor, ancak cüretkâr hayalinden asla vazgeçmiyor.

Üçüncü Kapı'da Banayan, Bill Gates, Lady Gaga, Warren Buffett ve daha birçok ünlü isimle karşılaşmalarının perde arkasını açık yüreklilikle anlatıyor. Bu ilginç anılar aracılığıyla girişimcilik, dayanıklılık ve kendine inanmanın gücü üzerine paha biçilmez dersler çıkarıyor.

Tutku, azim ve beklenmedik fırsatların öyküsü olan 'Üçüncü Kapı', geleneklerden kurtulup kendi başarı yolunu çizmek isteyen herkes için yol gösterici bir ışık görevi görüyor. Banayan'ın samimi anlatımı ve kazanılmış bilgeliği, okuyucuları belirsizliği kucaklamaya, cesur riskler almaya ve kendi "Üçüncü Kapı"larını sonsuz olasılıklarla dolu bir geleceğe açmaya teşvik ediyor.

İster kurumsal yönetici ister hırslı bir girişimci ya da yeni mezun bir üniversite öğrencisi olun:
Eğer dünyaca ünlü mentorların rehberliğinde öğrenmeyi, en büyük hedeflerinizi gerçekleştirmeyi ya da sadece her zaman hayal ettiğiniz kişiye dönüşmeyi istiyorsanız, Üçüncü Kapı size hayalinizi gerçekleştirmek için muazzam bir rehber olacaktır.

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir

TWITTER
@boyneryayinlari
INSTAGRAM
@boyneryayinlari

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.