Loading...

BY Hakkında

Boyner Yayınları’nın kuruluş öyküsü Boyner Grup’un gelişim yolculuğunun, fark yaratma arzusunun ve yaratıcılığı besleyen değerlerinin en somut örneğini oluşturuyor.

Bu öykü; yaptığı her işte, kurduğu her yeni girişimde farkını ortaya koyan Boyner Grup’un Türkiye’nin lider moda ve perakende grubu olarak konumlanma başarısının arkasında yatan vizyonu yansıtıyor.

Henüz kişisel gelişim ve iş dünyası yayınlarının Türkiye’de ulaşılabilir olmadığı 1990’lı yıllarda üst yönetimin yurt dışı seyahatlerinde edindiği kitapların önemli bölümlerini Türkçeleştirerek yönetim ekibine sunmasıyla temelleri atılan Boyner Yayınları’nın gelişimi, grubun ögrenme arzusuyla şekillendi.

Öyle ki kitapların belirli kısımlarına ulaşmak gruba yetmedi, seçilen kitapların tamamının çevrilmesine ve kaynak olarak tüm çalışanlara dağıtılmasına karar verildi. Bu bilgiler hızla büyüyen Boyner Grup’un vizyoner bakış açısını da güçlendirdi.

Bilginin paylaşılmasına, değer yaratmanın gücüne inanan Boyner Grup bundan sonraki aşamada kitapları herkesin ulaşımına sunmaya karar verdi.

Böylece Boyner Yayınları’nın hikayesi de netleşti. Grubun vizyonu ve öğrenme isteği bir yayın evi doğurdu.

Kurulduğu günden bu yana; eğiten, bilgi ve ilham veren, aydınlatan kitaplar yayınlayarak okuyucularının hayatını zenginleştirmeye odaklanan Boyner Yayınları, kitapların hayatları dönüştürme gücüne inancı ve sorumluluğuyla hareket ediyor.

Bugün aralarında “Dünyadaki En Büyük Satıcı”, “Tongue Fu” ve “Alışkanlıkların Gücü” gibi uluslararası çok satan listelerinde yer alan eserlerin de olduğu 70’ten fazla kitabı Türkiye’ye kazandıran Boyner Yayınları, ilk günkü heyecanıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Boyner Yayınları, yeni dönemde kişisel gelişim ve iş dünyası yayınlarının yanı sıra yepyeni alanlarda da portfolyosunu genişletmeye, böylece varlık amacı olarak sahiplendiği “kitapları aracılığıyla toplumda pozitif değişiklik yaratma” hedefini de büyütme hazırlanıyor.

Zeynep Erkurt Çelik

Boyner Yayıncılık Genel Yayın Direktörü

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.