Loading...

Milyonlarca İnsanın Hayatını Değiştiren Bestseller "Öğretmenim Mori İle Salı Buluşmaları'nın 25. Yılını Kutluyoruz!

1995 yılında, Mitch Albom sadece kendi hayatını değil, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın hayatını değiştirecek bir röportaj izledi.  Bu, Ted Koppel'ın "Nightline" programındaki Morris "Morrie" Schwartz ile yaptığı sohbetiydi. Morrie, Albom'un en sevdiği üniversite profesörüydü. Morrie'ye ALS teşhisi konulmuştu ve ölümün ne anlama geldiğini başkalarıyla konuşarak geçirdiği son aylarını yaşıyordu. Röportajdan etkilenen ve tüm bu yıllar boyunca Morrie ile iletişim kurmamış olmasının suçluluğunu duyan Albom, eski öğretmenini ziyaret etmeye karar verdi. İlk ziyaret, bir başka ziyarete ve bir başkasına dönüştü ve Albom ile Morrie, Morrie'nin hayatta kalan son salılarını birlikte geçirmeye başladılar. Bilgelik ve sevgi dolu konuşmaları, Albom'un uluslararası en çok satan kitabı "ÖĞRETMENİM MORİ İLE SALI BULUŞMALARI"nin temelini oluşturdu.

Albom kitabı Morrie'nin tıbbi masraflarını karşılayabilmek için mütevazı bir umutla yazdı. "ÖĞRETMENİM MORİ İLE SALI BULUŞMALARI " 1997 yılında küçük bir ilk baskı ile yayınlandı, çok kısa sürede ilham verici mesajı okuyucularda büyük yankı buldu.  Olağanüstü ilgili gören kitap hızla çok satanlar listelerine girdi, New York Times en çok satanlar listesinde 350 hafta kalarak rekor kırdı. 51 ülkede 48 farklı dilde yayınlanan "ÖĞRETMENİM MORİ İLE SALI BULUŞMALARI” sınıflarda, üniversitelerde ve evlerde vazgeçilmez bir eser haline geldi.

Sahneye uyarlanan kitap, ayrıca Oprah Winfrey tarafından dört kez Emmy ödülü kazanan, başrollerde Hank Azaria ve Jack Lemmon’un oynadığı bir TV filmine uyarlandı. "ÖĞRETMENİM MORİ İLE SALI BULUŞMALARI”na dünya genelinde bağlanan okuyucular ile birlikte, kitap popüler kültürel bir referans haline geldi. Haftalık çapraz bulmacalarda ve Jeopardy gibi yarışmalarda ipucu olarak kullanıldı, "The Simpsons"da Albom'un konuk olduğu bir parodiye sahne oldu ve "Gilmore Girls" gibi filmlerde ve TV programlarında referans olarak gösterildi.

Kitabın 25. yılını, bu olağanüstü kilometre taşını anmak için özel bir baskıyla kutluyoruz. Bu özel baskı, Albom'dan yeni bir son söz içeriyor ve Mitch'in Morrie ile yazılı, yayımlanmış, çevrilmiş veya uyarlanmış hiçbir şey olmadan önceki zamanına dair değerli detayları içeriyor.

Bugüne kadar dünya genelinde 17.5 milyonun üzerinde kopyası satılan "ÖĞRETMENİM MORİ İLE SALI BULUŞMALARI” gerçek bir yayıncılık fenomeni. Kalıcı başarısı, bu hikayenin sadece dokunaklı değil, aynı zamanda zamansız olduğunu kanıtlıyor.  25. Yıl Dönümü Baskısı ile Albom, Morrie'nin dersini -ve çeyrek yüzyıllık bakış açısını -nesilden nesile aktararak anlatmaya devam ediyor.

 

 

The sportswriter's weekly conversations with his old professor Morrie Schwartz, who was dying of ALS, became the basis of a bestseller. 25 years after publication, he talks about how its examination of impending death turned his own life inside-out. https://t.co/upvIOWWf8b pic.twitter.com/dd8w7RwRkh

— CBS Sunday Morning 🌞 (@CBSSunday) September 25, 2022

Popüler Yazarlar

TWITTER
@boyneryayinlari
INSTAGRAM
@boyneryayinlari

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.