Loading...

Doğru Karar

Chip Heath

Dan Heath

Hepimizin, iş hayatında yönetici ya da çalışan; özel hayatında ise anne-baba, eş, sevgili ya da arkadaş olarak gelecek hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan karar vermesi gerekmektedir.

Daha Fazlası
ORJİNAL ADI: Decisive
ÇEVİRMEN: İclâl Büyükdevrim Özçelik
ISBN NO: 978-975-7004-707
SAYFA SAYISI: 295
EBAT: 15,5x23

Hakkında

Hepimizin, iş hayatında yönetici ya da çalışan; özel hayatında ise anne-baba, eş, sevgili ya da arkadaş olarak gelecek hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan karar vermesi gerekmektedir. Psikoloji alanında son yıllarda yapılan araştırmalar, insanların karar verirken nasıl bir dizi ön yargının ve duygusal faktörün etkisi altında kaldığını, en iyi seçimleri yapmada nasıl yoldan çıkarıldığını ve çoğu kişinin verdiği karardan sonradan pişmanlık duyduğunu ortaya çıkarmıştır. Karar verirken, çoğunlukla kendimize aşırı güven duyarız.

Kendi fikrimizi destekleyen bilgileri öne çıkarıp desteklemeyenleri ikinci plana atarız. Kısa vadeli duygularımızın etkisinden bir türlü kurtulamayız. Ancak, miyop olduğumuz gerçeğini bilmemiz nasıl görmemize yardımcı olamıyorsa, bu eksikliklerin farkında olmamız da sorunu çözebilmemiz için yeterli değildir. İşte yazar Heath kardeşler, DOĞRU KARAR adlı kitapta, karar verme konusunda yaptıkları ciddi çalışmalar sonucunda en iyi seçimleri yapmanızı sağlayacak pratik bir yöntem önermektedir. Kitapta, üniversite seçiminden, evlilik kararına, iş hayatındaki satın almadan doğru kişileri istihdam etmeye kadar geniş bir yelpazeye yayılmış pek çok karar konusunda güncel pratik uygulama örnekleri bulacaksınız.

Kitabı okuduğunuzda, nasıl daha doğru kararlar verebileceğiniz, kararlarınız sonunda pişmanlıklarınızdan nasıl kurtulabileceğiniz ve grup kararlarının herkes tarafından başarıyla uygulanmasını nasıl sağlayabileceğiniz konularında yepyeni bir bakış açısına kavuşacak ve hayatınızın nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir

TWITTER
@boyneryayinlari
INSTAGRAM
@boyneryayinlari

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.