Loading...

Öğretmenim Mori'yle Salı Buluşmaları

Mitch Albom

Mitch Albom, "Öğretmenim Mori’yle Salı Buluşmaları "nda okurları öğretmen ve öğrenci, yaşam ve ölüm arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran olağanüstü bir yolculuğa davet ediyor.

Daha Fazlası
ORJİNAL ADI: Tuesdays With Morrie
ÇEVİRMEN: Burcu Gezek Harbert
ISBN NO: 978-975-7004-196
SAYFA SAYISI: 191
EBAT: 20x26

Hakkında

Mitch Albom, "Öğretmenim Mori’yle Salı Buluşmaları "nda okurları öğretmen ve öğrenci, yaşam ve ölüm arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran olağanüstü bir yolculuğa davet ediyor.

Mitch, bir zamanlar üniversitede profesörü olan Morrie Schwartz'ın yıkıcı bir hastalıkla mücadele ettiğini öğrendiğinde, onunla yeniden bağlantı kurmak için hayatını değiştirecek bir yolculuğa çıkar.

Basit bir ziyaret olarak başlayan görüşme, Mitch'in bir kez daha öğrenci olduğu ve Morrie'nin son günlerinde verdiği bilgelik ve içgörüleri özümsediği bir dizi derin Salı toplantısına dönüşür. İçten sohbetleri sayesinde Morrie sadece bir öğretmen değil, Mitch'e sevgi, şefkat ve hayatın gerçek anlamı hakkında değerli dersler veren yol gösterici bir ışık olur.

Arkadaşlıkları derinleştikçe, Mitch kendi korkularıyla yüzleşir ve varlığını tüketen önceliklerini yeniden değerlendirir. Morrie'nin yaklaşan ölümlülüğünün merceğinden, basit zevklerin güzelliğini, insan ilişkilerinin önemini ve özgünlük ve amaçla yaşamanın önemini yeniden keşfetmeye başlar.

“Öğretmenim Mori’yle Salı Buluşmaları” insan bağının gücünü ve hayatın kaçınılmaz döngülerini kucaklamanın önemini özetleyen, ruhu harekete geçiren bir anlatı. Mitch Albom'un Morrie ile geçirdiği zamanın dokunaklı anlatımı, bizi şekillendiren ilişkilere değer vermemiz, günlük anlarda derin gerçekleri aramamız ve sarsılmaz bir özgünlük ve şefkatle yaşamamız için dokunaklı bir hatırlatma görevi görüyor.

Bu iç açıcı hikâye, sayfalarını aşarak okuyucuları yenilenmiş bir minnet duygusu, insan ruhuna karşı daha derin bir takdir ve ölümlülük karşısında bile sevgi ve bilgeliğin, onlarla karşılaşan herkesin hayatına dokunan sonsuz dalgalar yaratabileceğine dair bir hatırlatma ile baş başa bırakıyor.

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir

TWITTER
@boyneryayinlari
INSTAGRAM
@boyneryayinlari

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.