Loading...

Mükemmeli Seçmek

Jim Collins

Morten T. Hansen

Dünya çapında en çok satan iş kitaplarından biri olan 'İyi den Mükemmel Şirkete'nin yazarı Jim Collins, son olarak çığır açıcı yeni çalışması olan Mükemmeli Seçmek 'i yayımladı.
Daha Fazlası
ORİJİNAL ADI: The Great By Choice
ÇEVİRMEN: İclâl Büyükdevrim Özçelik
ISBN NO: 978-975-7004-684
SAYFA SAYISI: 320
EBAT: 13,5x21

Hakkında

Dünya çapında en çok satan iş kitaplarından biri olan 'İyi den Mükemmel Şirkete'nin yazarı Jim Collins, son olarak çığır açıcı yeni çalışması olan Mükemmeli Seçmek 'i yayımladı. Elinizde tuttuğunuz Mükemmeli Seçmek adlı kitabın diğer kitaplardan en önemli farkı, Collins'in mükemmeli yakalayıp kalıcı başarıya ulaşmayı sadece performans açısından değil, liderlerin günümüzde karşılaştıkları hızlı değişim ve kriz ortamlarıyla da bağlantılı olarak incelemiş olmasıdır.

Yirmiden fazla araştırmacıdan oluşan ekibiyle Collins ve Hansen; bu kitapta krizlerin, belirsizliğin ve hızlı değişimin olduğu ortamlarda mükemmelliğe ulaşan şirketleri ve liderlerini inceledi. Daha sonra, bu şirketlerle benzer ortamlarda mükemmelliğe ulaşamayan şirketleri karşılaştırdı.

Bu araştırmanın sonucunda : En başarılı liderler, daha fazla risk alan, daha ileri görüşlü ve daha yaratıcı insanlar değildir; onlar daha disiplinli, daha fazla gözleme ve deneye dayalı araştırma yapan ve hatta daha paranoyak kişilerdir.

Krizlerin ve belirsizliğin olduğu ortamlarda, inovasyon en önemli anahtar değildir; buna karşılık inovasyonun boyutu ve disiplinin yaratıcılıkla harmanlanması çok daha önemli bir beceridir. Hızlı bir dünyada liderliğin daima "hızlı karar alma" ve "hızlı hareket etme"yi gerektirdiği inancı doğru değildir. Mükemmel şirketler, radikal şekilde değişen bir dünyada kendileriyle karşılaştırılan şirketlere kıyasla daha az değişim yaparlar. Gibi şaşırtıcı bulgulara ulaştı.

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir

TWITTER
@boyneryayinlari
INSTAGRAM
@boyneryayinlari

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.