Loading...

Görünmeyeni Düşünmek

Steven D. Levitt

Stephen J. Dubner

Ünlü ekonomistler Steven D. Levitt ve Stephen J. Dubner, "How to Think Like a Freak "te beklenmedik olana dair düşündürücü keşiflerine devam ediyorlar.

Daha Fazlası
ORJİNAL ADI: Think Like a Freak
ÇEVİRMEN: Büyükdevrim Özçelik
ISBN NO: 978-975-7004-738
SAYFA SAYISI: 211
EBAT: 15,5x23

Hakkında

Ünlü ekonomistler Steven D. Levitt ve Stephen J. Dubner, "How to Think Like a Freak "te beklenmedik olana dair düşündürücü keşiflerine devam ediyorlar. Önceki çok satan kitaplarının başarısına dayanarak, Levitt ve Dubner bir kez daha geleneksel bilgeliğe meydan okuyor ve okuyucuları merak, şüphecilik ve yaratıcı problem çözmeyi kutlayan yeni bir zihniyeti benimsemeye çağırıyor.

Yazarlar, çok sayıda büyüleyici gerçek hayat örneğinden yola çıkarak, " bir "ucube" gibi düşünmenin - varsayımları sorgulamaya, keşfedilmemiş bölgeleri keşfetmeye ve yerleşik normlara meydan okumaya çalışan bir zihniyetin- gücünü ortaya koyuyor. Çinli fal kurabiyesi üreticilerinin kullandığı az bilinen bir tekniğin daha iyi kararlar almamıza nasıl yardımcı olabileceğini, yüksek bahisli bir poker oyuncusuyla yapılan bir sohbetin bize olasılıklı düşünmenin değerini nasıl öğretebileceğini ve bilmediğimiz şeyleri kabul etmenin öğrenme ve yenilik yapma becerimizi nasıl önemli ölçüde artırabileceğini ortaya koyuyorlar.

Levitt ve Dubner'ın ilgi çekici hikâye anlatımı, alışılmadık bilgelik arayışlarıyla birleşince "Görünmeyeni Düşünmek" büyüleyici ve güçlendirici bir okuma haline geliyor. Kendilerine özgü zekâları ve keskin analizleriyle okuyucuları varsayımları sorgulamaya, statükoya meydan okumaya ve zihinlerini yeni olasılıklara açmaya teşvik ediyorlar. Kitabın içgörüleri yalnızca kişisel karar verme süreçlerine uygulanmakla kalmıyor, aynı zamanda iş dünyası ve ekonomiden siyaset ve sosyal meselelere kadar geniş bir alana yayılıyor.

İlgi çekici anlatımlarıyla Levitt ve Dubner, problem çözme konusunda canlandırıcı bir bakış açısı sunarak okuyucuları farklı düşünme özgürlüğünü benimsemeye ve entelektüel merakın doğasında var olan gücü kucaklamaya çağırıyor. "Görünmeyeni Düşünemk" okuyucuları geleneksel düşünce kalıplarından kurtulmaya ve fırsatlarla dolu bir dünyada kendi yaratıcılık ve yenilikçilik potansiyellerini ortaya çıkarmaya davet eden ilham verici olduğu kadar da eğlenceli bir rehber.

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir

TWITTER
@boyneryayinlari
INSTAGRAM
@boyneryayinlari

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.