Loading...

Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi

Bill Bryson

Sonsuzluk ne kadar büyük? Evrenden önce ne vardı? Işık hızında seyahat etmek nasıl olurdu? Trilyonlarca atom nasıl bir düzende bir araya gelerek insanı oluşturuyor? Her şey nasıl ve neden gerçekleşti?

Daha Fazlası
ORJİNAL ADI: Short History of Nearly Everything
ÇEVİRMEN: Handan Balkara
ISBN NO: 9789757004462
SAYFA SAYISI: 528
EBAT: 14x20

Hakkında

Sonsuzluk ne kadar büyük? Evrenden önce ne vardı? Işık hızında seyahat etmek nasıl olurdu? Trilyonlarca atom nasıl bir düzende bir araya gelerek insanı oluşturuyor? Her şey nasıl ve neden gerçekleşti?

21. yüzyılın en çok satan popüler bilim kitaplarından olan Hemen Her Şeyin Kısa Tarihi'nde Bill Bryson bizi zamanın, evrenin ve Dünya'daki yaşamın gizemleri peşinde ilginç, aydınlatıcı ve eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. Büyük Patlama (Big Bang) anından, uygarlığın doğuşuna kadar evrende meydana gelmiş hemen her şeyi, "hiç" olduğumuz noktadan "biz" olduğumuz noktaya nasıl geldiğimizi kendine özgü mizahı ve çekiciliğiyle, çarpıcı örnekler eşliğinde herkesin anlayabileceği bir anlatım ile sunuyor.

Dünya'nın ve bilimsel araştırmanın çeşitli alanlarının büyüleyici hikâyesini gözler önüne sererken dünyayı kavrayışımızı şekillendiren olağanüstü keşifleri ve sıra dışı bireyleri öne çıkarıyor. Fizik, kimya, biyoloji, jeoloji ve daha fazlasının gizemlerini araştırarak bu disiplinlerin birbirleriyle olan bağlantılarını çözüyor ve hayatlarımız üzerindeki derin etkilerini gösteriyor.

Bryson kitap boyunca kişisel anekdotları, tarihi anlatıları ve bilimsel öyküleri kusursuz bir şekilde örerek okuyuculara geleneksel bilim yazımının sınırlarını aşan canlı ve ilgi çekici bir anlatı sunuyor. Yorulmak bilmeden bilginin peşinden koşan bilim insanlarının zorluklarının ve zaferlerinin canlı bir resmini çiziyor, hikayelerini paylaşıyor ve bilimsel araştırmanın insani yönünü sergiliyor.

Bryson, her bölümde kozmosun enginliğinden atom ve moleküllerin karmaşık işleyişine kadar varoluşumuzun farklı bir yönünü ele alıyor. Dünya'nın tarihini, kıtaların oluşumunu, yaşamın evrimini ve doğal güçlerin derin etkisini, DNA'nın gizemlerini, insan anatomisinin inceliklerini ve kendi bilincimizin karmaşıklıklarını araştırıyor. Bu karmaşık kavramaları ise karakteristik zekâsı ve erişilebilir yazım tarzıyla ulaşılabilir bir şekilde sunarak bu geniş kapsamlı bilgi keşfini herkes için erişilebilir kılıyor.

"Neredeyse Her Şeyin Kısa Tarihi" bilimin yüzlerce yıldır sorduğu soruları, bulabildiği cevapları, keşifleri, nedenleri ve nasılları ile herkesin anlayabileceği bir dille, espriler ve anekdotlar ile anlatan bir başucu rehberi. İlk sayfalarından itibaren zihninizde bir ışık yakan, evrene, yaşama ve bilime daha önce hiç bakmadığınız açıdan pencere açan bir kitap.

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir

TWITTER
@boyneryayinlari
INSTAGRAM
@boyneryayinlari

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.