Loading...

Küçük Ama Önemli Şeyler

Tom Peters

Tom Peters , 8 Temmuz 2004’de tompeters.com adlı internet sitesinde ilk blogunu yazar.
Daha Fazlası
ORİJİNAL ADI: The Little Big Things
ÇEVİRMEN: İclâl Büyükdevrim Özçelik
ISBN NO: 978-975-7004-608
SAYFA SAYISI: 485
EBAT: 15*23

Hakkında

Tom Peters , 8 Temmuz 2004’de tompeters.com adlı internet sitesinde ilk blogunu yazar. Ve bu “blog” hayranlarının desteğiyle hızla gelişerek kısa zamanda ABD’nin en çok tıklanan internet siteleri arasına girmeyi başarır!

Küçük ama ÖNEMLİ Şeyler, Tom Peters’ın iş ve hayat tecrübelerinin bilgeliğini damıtarak söz konusu internet sitesine yazdığı yazılardan oluşan bir seçkidir.Kitap, yazarın belli bir sırayla oluşturduğu hayata ve iş hayatına dair önemli ipuçlarıyla, yönetim anlayışına yönelik sıra dışı kavramlarla, dünyanın farklı köşelerine yaptığı iş seyahatlerinde biriktirdiği gözlemlerle,seminerlerine katılan kişilerle yaptığı konuşmalardan edindiği izlenimlerle;kısacası hayatı boyunca biriktirdiği hayata dair küçük ama ÖNEMLİ şeylerle doludur.

Tom Peters der ki: “Canınızı dişinize takarak çalışır , piyano çalmayı , ata binmeyi veya maket tekne yapmayı öğrenmek için çaba sarf edersiniz. Aynı şekilde finansal analiz yapmak veya pazarlama kampanyaları düzenlemek için de uğraşırsınız. Ancak bağlantı kurmak,sunum yapmak, yazı yazmak, etkin bir dinleyici olmak, hataya açık olmak, yetkilendirmek, teşekkür etmek, özür dilemek gibi konularda başarılı olabilmek için aynı düzeyde çaba sarf etmezsiniz.Bu ve benzeri konulara ya yeteri kadar önem vermez ya da yetenekli olmadığınızı düşünür geçersiniz. Ancak bunlar bazen önemsiz gibi gözükmelerine rağmen dünyanın farklı köşelerindeki çok farklı çalışma konularını kapsayan geniş bir alanda aslında çok önemlidir.Ve tıpkı piyano çalmayı öğrenmede olduğu gibi ciddi anlamda çaba sarf ederek, gerçek hayatta çok çok önemli olan bu konularda da başarılı olabilirsiniz.

Örneğin “etkili stratejik dinleme” “stratejik” müşteri ilişkilerinin esas anahtarıdır ve dinlemede “profesyonel” anlamda “ustalaşmak” sayısız pazarlama analizinden daha fazla güç ve avantaj sağlar. Küçük ama ÖNEMLİ şeyler” üzerinde özenle ve sabırla çalışmak , size kariyer başarısından şirket kârlılığına kadar geniş bir yelpazede çok önemli katkılar sağlayacaktır.”

Bu kitap , sizi hayatınızdaki Küçük, ama ÖNEMLİ Şeyler üzerinde düşünmeye sevk edecek ve önerilenlerden çoğunu denemeye yönelterek bunları kendi temel prensipleriniz arasına eklemenizi sağlayacak. Küçük ama ÖNEMLİ Şeyler’i uyguladığınızda etkilerine inanamayacak, iş ve özel yaşamınızda daha başarılı ve mutlu olacaksınız.

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir

TWITTER
@boyneryayinlari
INSTAGRAM
@boyneryayinlari

Bültenimize Abone Olun

Yeni kitaplardan ve etkinliklerden haberdar olmak için bültenimize kaydolun.